Uruchomiliśmy produkcję nakrętek

możliwości produkcyjne

Nie ustajemy w naszej misji rozwoju możliwości produkcyjnych fabryki śrub Koelner Rawlplug w Łańcucie. Miło nam poinformować, że dokonaliśmy kolejnej inwestycji w rozwój parku maszynowego naszej fabryki poprzez zakup nowoczesnej linii produkcyjnej HOTmatic AMP 20 N. Jest to maszyna przeznaczona do produkcji małych precyzyjnych części o dużych wolumenach w technologi kucia na gorąco.

Dzięki tej nowej inwestycji będziemy mogli między innymi produkować własne nakrętki do coraz bardziej popularnych zestawów HV. Maszyna doskonale nadaje się również do produkcji różnorodnych skomplikowanych części i półproduktów w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów, także tych przeznaczonych do dalszej obróbki np. metodą skrawania czy szlifowania na wydziale obróbki mechanicznej w Łańcuckiej Fabryce Śrub.

Urządzenie pracuje w linii produkcyjnej, wyposażonej w system nagrzewania indukcyjnego o mocy 900 kW. Sama maszyna składa się z 3 stanowisk formujących, o łącznej sile prasy 1500 kN.

Jak wygląda proces produkcji nakrętki HV? Wszystko zaczyna się od pręta stalowego. Materiał o odpowiednio dobranej średnicy jest podgrzewany i cięty do żądanego rozmiaru i wagi. Tak przygotowana część jest następnie kształtowana w procesie kucia na gorąco, w kolejnych etapach: formowanie wstępne, nadanie kształtu oraz wykonanie otworu.

Po uformowaniu kształtu nakrętka poddawana jest obróbce cieplnej, która również odbywa się w fabryce w Łańcucie. Części, posiadające już wymagane właściwości mechaniczne, mogą następnie zostać poddane procesowi cynkowania ogniowego. Po zakończeniu tego procesu nakrętki można gwintować – ten etap również odbywa się w Fabryce Śrub w Łańcucie.

Każda faza procesu produkcji wyrobu jest ściśle monitorowana przez dział kontroli jakości, aby mieć pewność, że produkt końcowy wprowadzony na rynek spełnia najwyższe standardy. HOTmatic AMP 20 N osiąga maksymalną prędkość produkcyjną 200 części na minutę, co pozwala na wydajną i efektywną produkcję wysokiej jakości części formowanych na gorąco.

Idź do góry

Rawlplug

Sustainable business, clear future.

ESG w Rawlplug